Hızlı zayıflama ne kadar sağlıksız ise hızlı kilo almak da o kadar sağlıksız ve tehlikelidir. Hızlı kilo almak için tabi ki karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme gerekir. Ancak bunun pek sağlıklı olduğu söylenemez. Eğer hem sağlıklı hem de hızlı kilo almak istiyorsanız bu makalemizi okumanız sizin için faydalı olacaktır. Öncelikle kaliteli beslenmeniz gerekiyor. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa bu önerilerimize uyarak, sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. İşte kilo almanın kuralları…

Hızlı Kilo Nasıl Alınır?

  1. Günlük öğünlerinizi sıklaştırın. En az 4 öğün yemek yiyin.
  2. Karbonhidrat ağırlıklı bir program uygulamayın. Sağlıklı yağları ve proteinleri de tüketin. Sağlıklı yağ olarak doğal sızma zeytinyağları örnek gösterilebilir Protein olarak ise kırmızı et, balık, yumurta, peynir ve kaşar peyniri seçeneklerden bazılarıdır.
  3. Profesyonel destek eşliğinde spor yapın. Vücut geliştirme egzersizleri yapın. Kilo almak için spor yapmak etkili yollardan biridir ama bir uzmana danışmak her zaman işinize yarar.hızlı kilo almak
  4. Eğer sigara içiyorsanız onu hemen bırakmalısınız. Sigara içmek ek kalori harcatır bunun yanında birçok sağlık sorununu da beraberinde getirir. Hepsinden önemlisivücuda birçok zararlı madde girdiği için vücut bu toksinleri atmak için daha çok çalışır ve hücreler yıpranır. Akciğerlere verdiği hasarlar sonucunda sağlıklı spor yapamaz hale gelirsiniz. Büyüme hormonu salgılanması azalır ve hücreler yenilenemez. O yüzden sigara içen birinin spor yapması pek de akıl kârı bir iş değildir.
  5. Yatmadan önce karbonhidratlı tüketiyorsanız, bunları protein ağırlıklı gıdalar ile değiştirin. Kilo aldırıcı proteinler, badem ve peynir gibi ürünler tüketirseniz uyumadan önce büyüme hormonunun artmasını tetiklemiş olursunuz. Eğer şekerli gıdalar yerseniz büyüme hormonunu artırmanın aksine azalmasına sebep olursunuz. Ayrıca kilo aldırıcı proteinlersüt, yumurta, et, kuru baklagiller ve tavuk eti olarak sıralanabilir.
  6. Alkol, çay, sigara, kahve ve koladan uzak durmalısınız.
  7. Sağlıksız yağlardan uzak durmalısınız bunlar cips, patates kızarması ve çikolatalardır. Bu gıdalar bolca sağlıksız yağ içerir. Bunlar da vücut için tehlikelidir. Fazla yağlı beslenmek tokluk hissini artıracağı için acıkmanızı engelleyecek ve beslenmenizi olumsuz etkileyecektir.