Apple’ın sonbaharda çıkarmayı planladığı yeni macOS sürümü Sierra hakkında bazı detaylar yayınlanmıştı. MacOS Sierra ile gelen yenilikler neler? MacOS Sierra ne zaman çıkıyor? Gelin birlikte inceleyelim.

MacOS Sierra Ne zaman çıkıyor?

Mac’iniz şimdi neler mi yapıyor? Sormanız yeterli!

iPhone cihazlarımızdan yakından tanıdığımız Siri artık macOS’a geliyor. Üstelik bu Mac’inizi daha da akıllı yapan özelliklerden sadece birisi. MacOS Sierra ile artık fotoğraflarımızı ve diğer aygıtlarımızı daha uyumlu bir şekilde kullanabileceğiz.

iOS’taki pratikliğini Mac’inize taşıyan Siri, masaüstünde gerçekleştirdiğiniz günlük işleriniz için size vakitten kazanç sağlıyor. ( saniyeler 🙂 )

Bir elin nesi var? İki elin sesi var 

Artık Mac cihazımızda çalışırken tek başımıza değiliz. Biz önemli bir işle ilgilenirken Siri’de bize yardımcı olacak! Nasıl mı? Mesela biz önemli bir tasarım üzerinde çalışırken, Siri’ye arkadaşımıza bu tasarımı birazdan ona göndereceğimiz mesajını iletmesini isteyebiliriz. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Ben bu özelliği merakla bekliyor olacağım 🙂

macos-sierra-siri

Siri ayrıca bizi samanlıkta iğne arama derdinden de kurtaracak! Sizde benim gibi bir süre sonra kaydettiğiniz dosyayı “nereye kaydettiğinizi” bulamayanlardansanız Siri bu konuda yardımımıza koşacak gibi. Siri’ye geçen hafta çalıştığımız dosyaların listesini getirmesini, hatta dosyanın ismini söyleyerek ilgili kayıtları göstermesini sağlayabileceğiz. (umarım Türkçesi gayet iyidir)

 

macos-sierra-siriOtomatik kilit açma

Artık cihazımızın başına oturmadan oturum açabileceğiz. Apple Watch bileğimizden Mac’imize anında erişebileceğiz.

 

 

 

Evrensel pano özelliği ile iPhone ve Mac uyumu macos-evrensel-pano

Evrensel pano özelliği ile iPhone cihazımızda beğendiğimiz bir içeriği kopyalayıp aynı anda bu içeriği Mac cihazımıza yapıştırabileceğiz ya da tam tersi.

Ayrıca masaüstü ve belgeler klasörümüzede tüm aygıtlarımızdan erişebileceğimizi öğrendik.

MacOs Sierra hakkında daha detaylı bilgiler aldığımda sizlerle paylaşacağım. Unutmadan söyleyelim, bu bilgileri Apple’ın resmi sitesinden derledim. Umarım bu mini incelemeyi beğenirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.